• ۰۲ دی ۱۳۹۵

  مراسم معارفه سرپرست پژوهشگاه و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا

  مراسم معارفه سرپرست جدید پژوهشگاه و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا برگزار شد

   

  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی – ابن سینا سه شنبه 30 آذرماه دکتر سید علی آذین در مراسمی به عنوان سرپرست این پژوهشگاه معرفی شد.

  در این جلسه دکتر پور عابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی اظهار داشت: در بین سه پژوهشگاه جهاد دانشگاهی، دو پژوهشگاهی که در زمینه علوم پزشکی کار می­کنند دارای رتبه­ ها و رنکینگ ­های بسیار خوبی هم در سطح فعالیت­ های جهاد دانشگاهی و هم در سطح فعالیت­ های همسان خود در جامعه علمی کشور، منطقه و دنیا هستند و پژوهشگاه ابن­ سینا از لحاظ نیروی انسانی متخصص، محصولات و فرآورده ­های علمی (مقاله، کارگاه، سمینار) سطح بالایی دارد و همیشه برند خوبی برای جهاد دانشگاهی بوده است.

  دکتر عابدی در ادامه افزود: دکتر آخوندی در تأسیس و ایجاد کل جهاد دانشگاهی نقش ویژه و مهمی داشتند و با ایجاد یک ساختار پژوهشی هر کجا کاری که فکر می­کردند درست است و در توانشان بود انجام دادند.

  وی با اشاره به سوابق کاری دکتر آذین در جهاد دانشگاهی نیز گفت: ایشان که متخصص پزشکی اجتماعی هستند. شش سال مسئولیت گروه پزشکی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی را به عهده داشتند و کاملاً با ساختارهای پژوهشی، پزشکی و توانمندی­ هایی که برای کار بین واحدها وجود دارد، آشنا هستند. ایشان هم نیروی با سابقه جهاد هستند و هم با سابقه ای که درگذشته به عنوان مدیر مرکز درمان ابن سینا داشته اند حوزه پزشکی جهاد را می­ شناسند و امیدواریم حضورشان بتواند مثمر ثمر باشد.

  وی تاکید کرد: هدف جهاد دانشگاهی از این تغییر حرکت یک قدم به جلو بوده است.

  معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی اذعان داشت: در پژوهشگاه ابن­ سینا چرخه­ ی ایده تا محصول خیلی خوب مهندسی شده و برگزاری رویداد اینوتک سلامت موید این مطلب بود.

  وی افزود: به اعتقاد ما پژوهش با تجاری سازی یعنی همه چیز و پژوهش بدون تجاری سازی یعنی هیچ و تجاری سازی در ابن­ سینا شکل گرفته و انجام شده، و تنها بازآفرینی و باز مهندسی می­خواهد که به نظر می­رسد با چیدمانی که صورت گرفته همچنان پژوهشگاه ابن­ سینا بتواند به عنوان یک مجموعه منحصر به فرد هم در جهاد و هم در سطح کشور و منطقه بدرخشد.

  در ادامه جلسه دکتر امین اسماعیلی مشاور محترم ریاست جهاد دانشگاهی  با بیان این که امروز پژوهشگاه ابن­ سینا یک برند در زمینه دانش و فناوری در کشور است افزود که یقینا این مجموعه با جدیت، جسارت و پیگیری آقای دکتر آخوندی و در سایه تلاش همه دوستان و همکاران به این مرحله از پیشرفت و ترقی رسیده است و از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است.

  وی ضمن تاکید بر لزوم وجود آرامش در انجام کار علمی عنوان کرد:  من به عنوان کسی که 36 سال در جهاد بودم معتقدم مدیریت باید در جهاد دانشگاهی گردش داشته باشد. امیدواریم این تحول آرامشی را که لازمه کار علمی است ایجاد کند.

  دکتر سید علی آذین نیز با تشکر از زحمات چندین ساله دکتر آخوندی در مجموعه جهاد دانشگاهی و ابن سینا اولویت های کاری خود را شامل تقویت هیأت رئیسه و شورای علمی برشمرد و افزود: نباید تصمیمات مبتنی بر فرد باشد به خصوص در پژوهشگاه حتماً باید یک شورای علمی فعال متشکل از همه متخصصان مربوطه وجود داشته باشد. چون فعالیت ها بین رشته ای است و تصمیمات باید بر مبنای خرد جمعی و بر اساس شواهد و به صورت علمی باشد.

  وی با اشاره به این که تفاوت پژوهشگاه و جهاد دانشگاهی با دانشگاه­ها در این است که پژوهش برای پژوهش خیلی خریدار ندارد، افزود: امیدوارم کل جهاد این روحیه و پیام را از ابن­سینا بگیرند که درها به روی ایده و فکر باز است و ما می­توانیم ضمن این که کلیه حقوق مادی، معنوی و علمی را حفظ کنیم کار مشترک انجام دهیم.

  دکتر آذین تاکید کرد:  نکته آخر مسائل اخلاقی، کرامت انسانی و کار سالم است و به نظر من کلیه مقالات و پتنت­ ها و محصولات علمی وقتی ارزشمند هستند که به بهتر شدن زندگی مردم کمک کنند.

  وی اظهار امیدواری کرد که با کمک اعضای محترم هیئت علمی بتوانیم فرصت های بهتری را در حوزه های پژوهشی برای ابن سینا فراهم کنیم.

   دکتر محمدرضا صادقی، معاون پژوهشی این پژوهشگاه با تقدیر از زحمات دکتر آخوندی، رئیس پیشین پژوهشگاه ابن سینا و اعلام آمادگی برای همکاری با ریاست جدید این مجموعه گفت: امروز سیستم مدیریت جهاد ترجیح داد یک تغییر مدیریتی صورت پذیرد که ما نیز به این تصمیم احترام می گذاریم.

  دکتر صادقی در ادامه افزود: دکتر آذین نیز فردی بسیار توانمند هستند و ما امید آن داریم که با درایت و خردمندی ایشان جایگاه پژوهشگاه ابن سینا حفظ شود و در بخش پژوهشی، تحقیقاتی و درمانی شاهد ارتقاء روزافزون این مجموعه باشیم.

  وی در ادامه گفت: تمامی محققان و کارکنان پژوهشگاه با همه توانمندی های خود در کنار ریاست جدید هستند.

  در ادامه این مراسم دکتر صادقی تبار، معاون آموزشی پژوهشگاه ابن سینا، با اشاره به سابقه تأسیس پژوهشگاه ابن سینا افزود: ما در گذشته با دکتر آذین به عنوان مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا همکاری داشته ایم و به توانمندی ها و خوش فکری های ایشان آگاه هستیم و می دانیم که با کمک ایشان مسیر رو به رشد فعلی را ادامه خواهیم داد.

  همچنین در ادامه مراسم، دکتر قربانی، مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا، روسای پژوهشکده ها و برخی از اعضاء هیأت علمی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر محمدمهدی آخوندی، رئیس پیشین پژوهشگاه در طی سال های فعالیت ایشان در این مجموعه با اعلام خوشامدگویی به سرپرست جدید، آمادگی خودرا برای همکاری پرتوان با دکتر آذین در جهت ارتقاء ابن سینا اعلام کردند.

  لازم به ذکر است مراسم معارفه دکتر سید علی آذین سرپرست پژوهشگاه فن آوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا در تاریخ 95/10/1 در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر این مجموعه نیز برگزار شد.