• ۲۰ فروردین ۱۳۹۳

  جاي خالي آموزش مسائل جنسي در تمام سطوح كشور احساس مي شود

  به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، دكتر بهزاد قرباني روز چهارشنبه در نشست تخصصي و خبري روز جهاني سلامت جنسي، گفت: كلينك سلامت جنسي سال ۱۳۹۰ در مركز فوق تخصصي ابن سينا براي كمك به افرادي كه مشكلاتي در رابطه با مسائل جنسي خود دارند، افتتاح شد. 
  وي هدف از برگزاري اين نشست را كه همزمان با روز جهاني سلامت جنسي، در مركز فوق تخصصي ابن سينا برگزار شده بود، ارائه آموزش جنسي و اطلاع رساني به عموم عنوان كرد تا مردم بدانند زماني كه با مشكلي در ارتباط با مسائل جنسي مواجه مي شوند به كجا مراجعه كنند. 
  قرباني شعار امسال روز جهاني سلامت جنسي را حقوق جنسي عنوان كرد و گفت: براي رسيدن به سلامت جنسي بايد حقوق جنسي افراد حفظ شود و مورد حمايت و احترام قرار گيرد. 
  اين متخصص روانپزشكي با بيان اينكه در كشور آموزش مسائل جنسي به شكل درست و چشمگيري ارائه نمي شود، گفت: متاسفانه در مدارس و دانشگاه هاي ما آموزشي در ارتباط با مسائل جنسي داده نمي شود و حتي به زوج هايي كه براي ازدواج مراجعه مي كنند آموزش هايي داده مي شود كه عمدتا بر روش هاي پيشگيري از بارداري تمركز دارند و بحث جدي در مورد سلامت جنسي ارائه نمي شود. 
  قرباني متذكر شد: زماني كه آموزش سلامت جنسي جايي ارائه نمي شود اين موضوع باعث مي شود كه همه از يكديگر در اين رابطه آموزش بگيرند كه به ايجاد باورهاي غلط در جامعه منجر مي شود. 
  عضو هيات علمي پژوهشگاه ابن‌سينا با بيان اين كه ايجاد سلامت جنسي مي تواند ثبات و پايداري زندگي زناشويي را در بر داشته باشد، گفت: افراد زماني كه وارد رابطه مقدس زناشويي مي شوند بايد روابط جنسي را بشناسند و بدانند كه چگونه مي توانند نيازهاي يكديگر را برطرف سازند. 
  قرباني خاطر نشان كرد: حدود نيمي از زوج ها به نوعي از مشكلات جنسي رنج مي برند كه اين آمار بالايي است و مي تواند بر كيفيت زندگي زوج ها تاثير بگذارد. 
  مدير مركز فوق تخصصي درمان باروري و سقط مكرر ابن سينا در پايان ابراز اميدواري كرد كه اين نشست حركت جديدي براي اطلاع رساني به عموم جامعه باشد و بتواند باعث بهبود وضعيت زناشويي و ارتباطات جنسي و غير جنسي زوج ها شود.