• ۲۰ فروردین ۱۳۹۳

  فصلنامه علمي-پژوهشي باروري و ناباروري پژوهشگاه ابن سينا به جمع نشريات PubMed پيوست‎

  به گزارش روز شنبه ايرنا از پژوهشگاه ابن سينا، PubMed يك پايگاه داده است كه مجلات و مقالات تاييد شده از طريق سيستم MEDLINE, NLM و يا PubMed Central (PMC) را در اختيار محققان و پژوهشگران قرار مي‌دهد. 
  نمايش مقالات در اين پايگاه به صورت Abstract بوده و از طريق لينك وب سايت مجله و يا PubMed Central (PMC) متن كامل مقالات در دسترس مي‌باشد. اين پايگاه متعلق به كتابخانه ملي پزشكي ايالات متحده (NLM) است و در موسسه ملي بهداشت است . 
  بر اساس اين گزارش فصلنامه علمي- پژوهشي باروري و ناباروري پژوهشگاه ابن سينا مقالاتي در زمينه علوم پايه باروري و ناباروري (بيولوژي سلولي و مولكولي، ژنتيك، بيوتكنولوژي، ايمونولوژي، جنين شناسي و )، علوم باليني (زنان و زايمان، غدد درون ريز، آندرولوژي، عفوني و )، اپيدميولوژي و روش-هاي تشخيص و درمان ناباروري منتشر ميكند. 
  علاوه بر اين، ساير موضوعات مرتبط با توليد مثل و ناباروري از قبيل مسائل روانشناختي، فقهي، حقوقي و قانوني را نيز در بر مي گيرد. 
  همچنين گفتني است در اين نشريه مقالات در قالب مقالات پژوهشي(Original Article)، مقالات مروري (Review Article)، گزارش&#۱۷۲;هاي موردي(Case Report)، مقاله كوتاه (Short Communication)، نامه به سردبير (Letter to Editor)، اخبار، تازه ها و نقطه نظرهاي علمي (News and Views) چاپ مي شود. 
  اين نشريه با اخذ مجوز و احراز رتبه علمي-پژوهشي از كميسيون نشريات علوم پزشكي كشور كه زير نظر معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت مي نمايد، از سال ۱۳۷۸ تاكنون منتشر مي شود.