• درمان قاعدگی¬های نامنظم در PCO

  اختلالات قاعدگی در بیماران PCO باید به­طور صحیح درمان شوند تا از عوارض طولانی مدت آن، از جمله افزایش ضخامت آندومتر، هیپرپلازی و ... جلوگیری شود. همچنین، خونریزی­های زیاد و نامنظم می­توانند باعث کم­خونی شدید شوند.

  درمان آن در بیماران مختلف، متفاوت است. بهترین درمان برای بیمارانی که افزون بر اختلالات قاعدگی، علایم همراه دیگر از جمله موهای زاید ضخیم و خشن، جوش­های پوستی و ... دارند، استفاده از ترکیبات استروژن و پروژسترون (قرص­های جلوگیری از بارداری) است که به اسامی مختلف در بازار موجود است و تفاوت آن­ها در میزان استروژن و نوع پروژسترون موجود در آن­ها است. از جملۀ این قرص­ها می­توان به قرص­های LD، یاسمین (Yasmin)، روکین (Rokin)، یاز (Yaz)، سیپروترون کمپوند (cyprotrone compound) و دیان اشاره کرد.

  تجویز این داروها معمولاً از یکی از روزهای اول تا پنجم سیکل قاعدگی شروع می­شود و تا 21 روز ادامه می­یابد. معمولاً 4-3 روز بعد از پایان یک بسته (21 روز)، قاعدگی اتفاق می­افتد و یک هفته پس از تمام­شدن بستۀ قبلی، یعنی تقریباً روز 4-3 قاعدگی، بسته جدید شروع می شود.

  همچنین، می­توان از ترکیباتی استفاده کرد که فقط شامل پروژسترون هستند و مدروکسی پروژسترون و دوفاستون(دیدروژسترون) معمول­ترین داروهای این گروهند.

  پزشک معالج بر اساس شرایط هر بیمار، داروی مناسب را تجویز می­کند.

  نظر بدهید →
 • پاسخگویی تخصصی به پرسش شما

  برای ثبت رایگان پرسش در وبسایت ابن سینا و دریافت پاسخ تخصصی از پزشکان بر روی دکمه رو به رو کلیک نمایید.

 •  
  ارسال شده توسط بهار در ۲۷ آبان ۱۳۹۵

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از شما عزیزان . در مورد کیست اندومیوز تورو خدا یه دارو بجز ضد بارداری درست بشه به ما خانم ها چه مجرد چه متاهل کمک کنید خسته شدیم انقدر قرص ضد بارداری امپول زدیم به خدا این مشکل اکثریت خانوم هاست نه میخوایم عمل بشیم نه داروهای ضد بارداری بخوریم یعنی واقعا راهی برای خوب شدن نیست . خود من و تمام کسانی که مشکل رو دارند حاضریم تا پانصد هزار تومان یا بیشترم هم پول قرصی که خوب بشیم بدهیم تورو کمک ما خانوم ها کنید با تششششششکر فراوان از شما .

  پاسخ به →

نظر دهید

لغو پاسخ دادن