• مشاوره روانپزشکی و روانشناسی

    همۀ زوج­ها و افراد اهداكننده یا دریافت­كنندة رویان (جنین) و گامت باید از نظر بهداشت روانی در وضعیت سالم و با ثبات باشند. بررسی این موارد برای كمك به افراد در رویارویی صحیح و مناسب با استرس و اضطراب‌هایی كه با آن مواجه‌اند، با بهره‌گیری از خدمات روان­درمانی و دارودرمانی در جلسه­های مشاوره انجام می­شود.
    در این مشاوره­ها با هدف بررسی و حل و فصل معضلات خانواده در مواجهه با استرس ناباروری و نیز رویارویی با بارداری، فرزند جدید، اهدا و نیز مسائل روانشناختی دیگر مرتبط با ART (روش­های پیشرفته كمك­باروری)، خدمات روان­درمانی حمایتی، روان­درمانی شناختی- رفتاری، آرام‌سازی و تمدد اعصاب، روان درمانی پویا، روان درمانی بخش‌گرا، زوج درمانی، تست‌های روانشناختی هوش، شخصیت و آزمون‌های غربالگری، ارائه می­شود.

    مشاورۀ سلامت جنسی:
    مشكلات جنسی و آمیزشی از مشكلات موجود زوج­ها، به­ویژه زوج­های جوان است كه بر ارتباط بین زن و شوهر اثرگذار است و موجب بروز مشكلات ارتباطی و زناشویی می­شود. بسیاری از زوج ها گمان می­كنند پرداختن به درمان این گونه مشكلات غیر ضروری است و یا در صورت احساس ضرورت، نمی­دانند به كجا و یا چه پزشك متخصصی مراجعه کنند.
    از آنجا كه دربارۀ تشخیص علل و رفع این معضل در مرکز فوق تخصصی ابن سینا، برنامه­ریزی تخصصی انجام شده است، خدمات مشاورۀ فوق تخصصی درمان مشكلات جنسی و آمیزشی، با فراهم بودن تجهیزات و تست­های تشخیصی لازم، به مراجعان ارائه می­شود.

Categories